Strona startowa » Manifest

Manifest

Facebook

Pragniemy stworzyć społeczność Przyjaciół zaangażowanych w życie Muzeum Narodowego w Warszawie. Dlatego powołaliśmy Stowarzyszenie Przyjaciół MNW. Do naszych zadań należy inicjowanie i realizacja projektów popularyzujących MNW i jego zbiory. Wspieramy Muzeum przy organizacji wystaw czasowych, prowadzeniu projektów badawczych, zakupie dzieł i wykupie depozytów, konserwacji, działalności edukacyjnej i wydawniczej, nowych inwestycjach, a także remontach oraz budowie „kapitału żelaznego”.

Aktywne uczestnictwo Przyjaciół Muzeum w wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie i MNW pogłębi wiedzę o sztuce
i kulturze, a także  da możliwość poznania wielu ludzi, których spotkanie w innych okolicznościach byłoby trudne. Wspólny wysiłek na rzecz Muzeum przyniesie satysfakcję z udziału w tworzeniu ważnej i ponadczasowej instytucji narodowej. Nasze wyjątkowe miejsce w relacjach z Muzeum pozwoli na udział w prestiżowych spotkaniach z kuratorami, konserwatorami, dyrekcją, a także najważniejszymi gośćmi Muzeum.

Działalność stowarzyszenia Przyjaciół MNW pozwoli na prowadzenie akcji fundraisingowych, takich jak crowdfunding, zbiórki publiczne, pozyskiwanie darowizn i dotacji, organizacja koncertów, bali i innych podobnych przedsięwzięć, z których dochód  zostanie przekazany na realizację celów statutowych Stowarzyszenia.