Oprowadzanie po wystawie „Widoczne Niewidoczne. Pokaz malarstwa XX i XXI wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie”

Oprowadzanie po wystawie "Widoczne Niewidoczne. Pokaz malarstwa XX i XXI wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie"

Zapraszamy na kolejne oprowadzanie dla członków Stowarzyszenia. Tym razem zobaczymy wystawę „Widoczne Niewidoczne. Pokaz malarstwa XX i XXI wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie”.

Odbędzie się ono 14 września 2019 roku o godzinie 13.00 w Gmachu Głównym MNW.

Zapisy na wydarzenie od 9 września.

„Widoczne Niewidoczne” to pokaz 143 obrazów, które w większości pozostają niewidoczne w muzealnych magazynach. Kuratorzy pokazują prace m.in. Zdzisława Beksińskiego, Romana Opałki, Bronisława W. Linkego, Ewy Kuryluk, Jana Wydry, Tamary Łempickiej, Jana Cybisa, Kazimierza Mikulskiego, Marii E. Łunkiewicz-Rogoyskiej i innych. 

Pokaz podzielony jest na dziesięć sekcji z różnych obszarów: historii, polityki, nurtów artystycznych, estetyki, socjologii i metafizyki (Jesteśmy…, Deformacja i geometria, Gry barwne, Realizmy, Postęp i cywilizacja, Upadek i rozpad, Nowy człowiek, Materia organiczna, Obecność rzeczy, Inne stany świadomości). Źródło: mnw.art.pl