KOŁO PRZYJACIÓŁ KRÓLIKARNI

 

 

Koło Przyjaciół Królikarni skupia osoby, którym szczególnie bliski jest Pałac Królikarnia i otaczający go park, rzeźba, a także postać patrona tego oddziału MNW Xawerego Dunikowskiego. Każdy członek Koła posiada dokładnie te same przywileje, co Przyjaciel MNW (karta członkowska uprawnia do bezpłatnego wstępu do galerii stałych i na wystawy czasowe w Gmachu Głównym MNW oraz jego oddziałach). Dodatkowo Przyjaciele Królikarni biorą udział w dedykowanym tylko im programie.

Karta członkowska Koła Przyjaciół Królikarni

Zostań Mecenasem Parku Królikarnia

Szczególnym projektem prowadzonym przez Koło jest „Ławka dla Parku Królikarnia”. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich, którzy kochają Królikarnię, sztukę i Warszawę. W otaczającym Pałac Królikarnia malowniczym parku chcemy  postawić nowe ławki. Zaprojektowane specjalnie z myślą  o tym tak istotnym dla Warszawiaków miejscu meble ogrodowe  swoją formą nawiązują do architektury XVIII-wiecznego pałacu  i romantycznego charakteru parku.

Wpłacając na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego 10 000 pln każdy może przyczynić się do tego,  że ten piękny mokotowski park odzyska dawny blask. Każda z ławek nosić będzie zapisane na mosiężnej tabliczce  imię i nazwisko donatora, lub osoby czy intencji bliskiej jego  sercu. Odsłonięcie ławki może przybrać charakter rodzinnego święta lub spotkania w gronie przyjaciół.Dołącz do Koła Przyjaciół Królikarni i pomóż nam budować program tej wyjątkowej instytucji.

Wyjazdy zorganizowane

Dla naszych członków organizujemy wyjazdy do pracowni współpracujących z nami artystów. Jednym z ostatnich spotkań był wyjazd do pracowni Xawerego Wolskiego w Dańkowie.

Masz pytanie? Napisz do nas na stowarzyszenie@przyjacielemnw.pl