Drugi raz w historii pierwszy raz online! Aukcja adopcji 14.12.20

Drodzy Państwo,

Stowarzyszenie Przyjaciele MNW po raz kolejny zaprasza Państwa na aukcję adopcji dzieł sztuki z bogatej kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

W tym bardzo trudnym i pełnym lęku oraz niepewności czasie pandemii, gdy świat zmienia się na naszych oczach bezpowrotnie, musimy zdwoić wysiłki, aby wzmacniać naszą wspólnotę. Pragniemy wciąż razem z Państwem wspierać sztukę i tworzących ją artystki oraz artystów. Chcemy też dalej pomagać Muzeum, szczególnie gdy w świetle obecnej sytuacji epidemiologicznej bywa ono zmuszone do czasowego zamknięcia i nie może ani zapraszać widzów, ani normalnie funkcjonować. Wierzymy, że to właśnie teraz Muzeum potrzebuje nas bardziej niż kiedykolwiek.

Tegoroczna, piąta edycja projektu Spragnieni Piękna nosi tytuł Bliżej Sztuki i ze względu na Państwa bezpieczeństwo odbędzie się wyłącznie online. Niewątpliwie zdalne uczestnictwo w aukcji będzie innym doświadczeniem niż w przestrzeni Muzeum. Będziemy w nim razem, a jednocześnie osobno. Prowadzeni przez Juliusza Windorbskiego, współtwórcę pomysłu aukcji adopcji, będziemy wspólnie przeżywać związane z licytacją emocje. Razem zawalczymy o upragnione obrazy do adopcji, choć każdy z nas będzie przebywał w innym miejscu. To odosobnienie nie musi być jednak doświadczeniem nieprzyjemnym. Oddaleni od Muzeum, będziemy mieć niepowtarzalną szansę, żeby wyostrzyć zmysły, oczyścić głowy i w pełnym napięcia oczekiwaniu zatracić się w pragnieniu piękna. Wierzę, że mimo odległości, nie będziemy tego wieczoru samotni. Połączy nas tęsknota za byciem „Bliżej Sztuki”.

Małgorzata Wandzel
Wiceprezeska Stowarzyszenia Przyjaciele MNW

AUKCJA ADOPCJI DZIEŁ SZTUKI | SKARBY MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE
Pełny katalog aukcyjny dostępny na stronie Desy Unicum lub Artinfo.pl.
JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AUKCJI?

Dyspozycje do licytacji można składać u współorganizatora wydarzenia Desy Unicum lub u naszego partnera Artinfo.pl. Poniższej szczegółowo przedstawiliśmy wszystkie możliwości udziału w licytacji.

DESA UNICUM

Osoby zainteresowane licytacją obiektów przez Dom Aukcyjny Desa Unicum mogą wziąć w niej udział po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Mogą to zrobić telefonicznie, mailowo lub przez aplikację mobilną DESA Unicum. Pracownicy Desy chętnie pomogą w doborze najwygodniejszej formy licytacji (telefonicznie lub online). Zlecenie licytacji musi być dostarczone (osobiście, pocztą lub e-mailem) do siedziby domu aukcyjnego nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. W przypadku późniejszego dostarczenia DESA Unicum nie gwarantuje realizacji zlecenia, jednak dołoży wszelkich starań, aby było to możliwe.

PLATFORMA ARTINFO

Osoby zainteresowane licytacją przez portal Artinfo.pl mogą skorzytstać z przycisku „ZŁÓŻ ZLECENIE”. Znajduje się on przy każdym z licytowanych obiektów. W tym celu należy wcześniej założyć konto na stronie Artinfo.pl. https://artinfo.pl/rejestracja

FORMY LICYTACJI
  1. Telefonicznie – licytacja przez telefon za pośrednictwem jednego z pracowników DESA Unicum. Pracownicy domu aukcyjnego połączą się z  Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o  podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. 
  2. Z limitem – licytowanie danego obiektu do określonej ceny przez pracownika DESA Unicum. Za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej, w siedzibie domu aukcyjnego lub w katalogu aukcji klient podaje maksymalną kwotę jaką chce zapłacić za dany obiekt. 
  3. Za pomocą aplikacji mobilnej – licytacja za pomocą aplikacji online. Aby wziąć udział w aukcji należy założyć bezpłatne konto w aplikacji DESA Unicum, a następnie zarejestrować się do konkretnej aukcji nie później niż 12 godzin przed jej rozpoczęciem. 

Informacje na temat obiektów i sposobu licytacji:

Małgorzata Nitner – koordynator sprzedaży 

+48 22 163 67 02 / +48 514 446 892

m.nitner@desa.pl

FORMY LICYTACJI
  1. Licytacja LIVE – możliwość licytacji przez internet. Okno relacji na żywo dostępne jest na 30 minut przed aukcją. Zgłoszenie obiektu do licytacji – klawisz „ZGŁOŚ do licytacji LIVE”.
  2. Zlecenie z limitem – zgłoszenie maksymalnej kwoty, do której pracownik portalu Artinfo.pl będzie licytować w Państwa imieniu. Opcja „+1 postąpienie” pozwala zaoferować jedno postąpienie więcej w sytuacji, gdy inna osoba zalicytuje dokładnie w Państwa limicie.
  3. Telefon w trakcie aukcji – w zakładce „Dodatkowe opcje” dostępna jest możliwość zamówienia licytacji przez telefon (w połączeniu z wypełnionym zleceniem stałym, po przekroczeniu limitu dalsza licytacja odbędzie się przez telefon).

Informacje na temat obiektów i sposobu licytacji:

tel.: +48 22 818 94 68 / +48 506 122 445

aukcje@artinfo.pl