Oprowadzanie po wystawach „Bruegel w towarzystwie” i „Rembrandt osobiście” w MNW

Oprowadzanie po wystawach "Bruegel w towarzystwie" i "Rembrandt osobiście" w MNWZapraszamy na kolejne oprowadzanie dla członków Stowarzyszenia. Tym razem zobaczymy dwie wystawy: „Bruegel w towarzystwie” i „Rembrandt osobiście”.

Odbędzie si ono 19 października o godzinie 11.30 w Muzeum Narodowym  w Warszawie.

Zapisy od 14 października.

Na pokazie „Bruegel w towarzystwie” poza pracami Pietera Bruegla Starszego zaprezentowane zostaną także ryciny wykonane według jego rysunków przez blisko współpracujących z nim antwerpskich rytowników. Niektóre dzieła pochodzące z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie będą udostępnione widzom pierwszy raz, ukazując wiele aspektów twórczości Bruegla, takich jak imaginarium artysty, typ komentarza dotyczącego uniwersalnych prawd o ludzkiej naturze, a także metafizyki.

 Pokaz dzieł graficznych Rembrandta przybliży z jednej strony osadzenie twórcy w tradycji, a jednocześnie ukaże innowacje, dające niespotykane wcześniej spectrum możliwości artystycznych. Wykonane przez Rembrandta ryciny zaprezentują zakres tematów również takich, których nie podejmował w pracach malarskich, poszukiwania rozwiązań kompozycyjnych i technicznych, które nurtowały jego wyobraźnię (źródło MNW).