Spragnieni Piękna

“Spragnieni Piękna” to giving circle – nowoczesna forma dobroczynności i filantropii uczestniczącej oraz crowdfunding w wersji “na żywo”. Celem projeku jest wspieranie Muzeum Narodowego w Warszawie oraz stworzenie pomostu między sztuką a filantropią, rozumianą jako odpowiedzialność członków Stowarzyszenia za polską kulturę i jej przyszłość.

Na projekt “Spragnieni Piękna” składają się dwa wydarzenia: pokaz mody i bal dobroczynny. Podczas pokazu mody można kupić specjalnie stworzone przez polskich projektantów suknie wieczorowe i balowe, a w trakcie balu dobroczynnego goście mogą wylicytować przygotowane przez czołowych polskich artystów dzieła sztuki, mecenat sali muzealnej oraz adoptować dzieła ze zbiorów Muzeum.

Dochód z projektu “Spragnieni Piękna” przekazywany jest na rzecz MNW.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2017 roku z okazji obchodów setnej rocznicy istnienia stowarzyszenia. W tej chwili pracujemy na IV edycją projektu, która odbędzie się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Wydarzenia

JWA_20180212_mn_00559
III edycja: Spragnieni Piękna. Kolor

II BAL DOBROCZYNNY „SPRAGNIENI PIĘKNA. NOWOCZESNOŚĆ. LATA 50. I 60.” W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE   12 lutego w gmachu głównym Muzeum Narodowego w…

Oznacz nas używając #spragnienipiekna #przyjacielemnw na swoim instagramie