“Spragnieni Piękna” to giving circle – nowoczesna forma dobroczynności i filantropii uczestniczącej oraz crowdfunding w wersji “na żywo”. Celem projeku jest wspieranie Muzeum Narodowego w Warszawie oraz stworzenie pomostu między sztuką a filantropią, rozumianą jako odpowiedzialność członków Stowarzyszenia za polską kulturę i jej przyszłość.
Na projekt “Spragnieni Piękna” składają się dwa wydarzenia: pokaz mody i bal dobroczynny. Podczas pokazu mody można kupić specjalnie stworzone przez polskich projektantów suknie wieczorowe i balowe, a w trakcie balu dobroczynnego goście mogą wylicytować przygotowane przez czołowych polskich artystów dzieła sztuki, mecenat sali muzealnej oraz adoptować dzieła ze zbiorów Muzeum.
Dochód z projektu “Spragnieni Piękna” przekazywany jest na rzecz MNW.
Pierwsza edycja projektu odbyła się w 2017 roku z okazji obchodów setnej rocznicy istnienia stowarzyszenia.
IV edycja projektu "Spragnieni Piękna"
W tej chwili trwają prace nad IV edycją Dobroczynnego Balu w Muzeum Narodowym w Warszawie, który odbędzie się 24.02.2020 roku. Tematem przewodnim edycji są PRZYJACIELE jako, że to przyjaciele są najważniejsi w czasach trudnych, a taki był rok 2019 dla Muzeum. Chcemy nawiązać do działalności stowarzyszenia oraz podziękować donatorom i przyjaciołom za jej wspieranie.
Poniżej zdjęcia i filmy z poprzednich edycji projektu „Spragnieni Piękna”.
W tym roku ceny biletów:
na 1 piętrze kosztują 1500 zł od osoby
bilety na 2 piętrze na balkonie kosztują 1000 zł od osoby
Jeśli byliby Państwo zainteresowani udziałem prosimy o kontakt mailowy spragnienipiekna@przyjacielemnw.pl
Rozkład stolików na Balu.
Kilka słów o Balu Dobroczynnym:
- Kolację podadzą Kręgliccy, bary przygotuje Kita Koguta. Wedel zapewni osłodę.
- Będzie muzyka na żywo. Tancerze z „Dansinn by Malitowski” zaprezentują pokazy taneczne i zaproszą gości do walca.
- Dla osób palących zapewniamy elegancką, przytulną palarnię.
- Odbędzie się performance Katarzyny Kozyry oraz aukcja 10 przygotowanych specjalnie na tę okazję rzeźb. Surowiec do prac dostarczyły firmy Interstone i Focus. Rzeźby przygotowało 10 współczesnych artystów: Agnieszka Brzeżańska, Rafał Dominik, Katarzyna Kozyra, Jarosław Modzelewski, Anna Molska, Witold Orski, Wojtek Pustoła, Karol Radziszewski, Zbyszek Rogalski, Zbigniew Warpechowski. Listę uzupełni adopcja rzeźb ze zbiorów MNW, objęcie mecenatem jednej z sal w Muzeum oraz malowane ręcznie talerze z Majoliki Nieborów. Aukcję poprowadzi Juliusz Windorbski z Desa Unicum.
- Mecenasem Balu jest Dior, Partnerem Bain & Company i Wedel.
Wydarzenia
Błąd: nie znaleziono kanału.
Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.