Aukcja Adopcji. Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie

Drugiego grudnia 2019 roku odbyła się pierwsza w Polsce Aukcja Adopcji dzieł sztuki z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Aukcja adopcji to połączenie przyjemności – zaadoptowania ulubionego obrazu i powiązania z nim nazwiska swojego lub bliskich (rodziców, dzieci, wnuków) oraz pożytku – przekazania środków na potrzeby Muzeum Narodowego w Warszawie. Adopcja może być prezentem na różne okazje. Zaadoptować może nie tylko osoba prywatna, ale także firma.

Dochód z projektu przekazujemy na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie. Spośród przedstawionych przez kuratorów i dyrekcję Muzeum propozycji, decyzję o tym na co zostaną przeznaczone zebrane tego wieczora środki podejmie Rada Darczyńców składająca sią z Darczyńców Stowarzyszenia.

Zwycięzca aukcji zostaje członkiem stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie o statusie Patrona. Dzięki karcie członkowskiej  może cieszyć się nieograniczonym wstępem na wystawy stałe i czasowe w gmachu głównym MNW i jego oddziałach. Szczegóły dotyczące świadczeń znajdują się na stronie internetowej: https://przyjacielemnw.pl/ pakiety-czlonkowskie-2 Darczyńca otrzymuje także specjalny „Certyfikat adopcji”. Obok dzieła na okres dwóch lat zawiśnie tabliczka z informacją o adopcji.

Poniżej relacja z pierwszej aukcji adopcji oraz wszystkie osoby, które zaadoptowały obiekty podczas inauguracji projektu w grudniu.

Mecenasi