Zastanawialiście się jak tworzono sztukę w egipskich ciemnościach i otchłaniach jaskiń?
Ile czasu potrzebował Stanisław Wyspiański aby namalować obraz pastelami?
Przekonajmy się wspólnie eksperymentując ze sztuką.
Wawerskie Centrum Kultury (WCK) Filia Aleksandrów i Stowarzyszenie Przyjaciele MNW zapraszają na wyjątkowe warsztaty o twórczości i kreatywności naszych przodków.
Każde spotkanie prowadzone będzie przez dwie osoby.
Edukator muzealny opowie o sztuce u dawnych. Przygotowane przez animatora warsztaty pozwolą sprawdzić czy teoria „działa” w praktyce.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ
27 października / sobota / 15.00 –18.00
Pozdrowienia z Lascaux
W teorii: Pasjonująca wyprawa do jaskiń Lascaux i Chauveta wypełnionych tysiącami wspaniałych, stworzonych z pietyzmem malowideł, których twórcy pozostają dla nas anonimowi.
W praktyce: Jak malować gdy nie ma farby w tubce? Poradzimy sobie jak dawniej używając gliny, wypalonych gałęzi, kredy a nawet… „krwi”.
10 listopada / sobota / 15.00–18.00
Sztuka z egipskich grobowców
W teorii: Opowieść o sztuce, którą starożytni Egipcjanie tworzyli z myślą o zmarłych i ich życiu pozagrobowym.
W praktyce: Farby z jajka? Tak! W dodatku przetrwały tysiące lat! My też zmierzymy się z farbami temperowymi malując jak starożytni Egipcjanie.
17 listopada / sobota / 15.00–18.00
Operacja „Wyspiański”
W teorii: Podróż w czasie do Krakowa przełomu stuleci na spotkanie z pastelami Stanisława Wyspiańskiego, jednego z najwybitniejszych twórców swojej epoki.
W praktyce: Miękkie linie, piękne kolory, pastelowe kwiaty to kwintesencja sztuki tamtego okresu. Poznamy technikę pastelu malując własne.
wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / zapisy obowiązkowe WCK Filia Aleksandrów, tel. 22 612 63 85